İsrail’den 70 gün sonra bir ilk! Ölü olarak ‘kurtarıldı’

  • Haber7 – ÖZEL

Gazze’de sivillere soykırım uygulayan ve Filistinli direnişçiler karşısında ağır kayıplar veren işgalci İsrail ordusu, Aksa Tufanı operasyonunun başlamasının ardından 70 gün sonra 1 esire ulaşabildi.

ÖLÜ OLARAK ‘KURTARILDI’

İşgalci siyonistler, Supernova müzik festivalinde esir alınan 28 yaşındaki Elia Toledano’nun Gazze’den ölü olarak ‘kurtarıldığını’ açıkladı. Elia Toledano’nun cesedinin işgalci İsrail askerleri tarafından Gazze’den getirildiği belirtildi. Adli tıp uzmanları tarafından cesedin Elia Toledano’ya ait olduğu tespit edildikten sonra ailesine bildirildiği açıklandı.

İSRAİL, YAPTIĞI BOMBARDIMAN İLE Mİ ÖLDÜRDÜ?

İsrail ordusu, Elia Toledano’nun cesedine nasıl ulaştığına dair bilgi vermedi. Adli tıpta incelenmiş olmasına rağmen Siyonistler, Toledano’nun nasıl ve ne zaman öldüğüne dair bilgi de paylaşmadı.

Siyonistlerin bu tavrı, Toledano’nun İsrail ordusunun bombardımanda öldüğüne dair şüphe uyandırdı.

KIZ ARKADAŞI TEDAVİ EDİLİP İSRAİL’E TESLİM EDİLDİ

Toledano’nun Kassam Tugayları tarafından serbest bırakılan arkadaşı Mia Schem ile birlikte müzik festivaline katıldığı belirtildi.

İsrail’in helikopter füzeleri ve çapraz ateşle hedef aldığı kendi vatandaşları arasında bulunan Mia Schem, olay anında kolundan yaralanmıştı. Hamas’ın silahlı birliği Kassam Tugayları, Mia Schem’i tedavi etmişti. Genç kız, esir takasında ise İsrail’e teslim edilmişti. Yaşadıklarını medyaya anlatan Mia Schem, “Bana çok iyi, çok nazik davrandılar.” demiş ve verilen yemeklerin de güzel olduğunu söyleyerek “Her şey çok güzeldi” ifadesinde bulunmuştu.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir